KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11319524

nr 1131 9524

Alice Nordin

(1871-1948), Sverige

Skulptur, Alice Nordin (1871-1948), gips, signerad och daterad 1910, höjd: 26 cm

Alice Nordin, svensk skulptör och konsthantverkare, född 1871, död 1948.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 september 2017
kl 18:13:04

21/9 09:56:31 1      Vinnande bud

Alice Nordin

Läs mer om Alice Nordin